YENİ NESİL GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
Bilgisayar Laboratuvarı
İstanbul Gelişim Üniversitesi Bilgisayar Laboratuvarı 2016-2017 eğitim-öğretim yılında aktif olarak kullanıma açılmıştır. Rektörlük binası -2. Katta bulunan laboratuvar, internet ve teknik altyapısı kurularak 30 bilgisayar ile faaliyet göstermektedir. Öğrencilerimizin araştırma faaliyetleri, bilgisayar uygulamalı dersleri yürütmeleri amacıyla tasarlanan laboratuvarımızda bulunan bilgisayarlarda; AutoCAD, Edius, SPSS, MATLAB, Microsoft Office Programları, MS Visual Studio, SAP2000 gibi lisanlı programlar yer almaktadır.
 
Radyo Televizyon ve Sinema Stüdyosu
İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde yer alan Sinema ve Televizyon Stüdyosu, 2014-2015 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Stüdyo, sinema ve televizyon sektörüne hazırlık yapan Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü, Sinema ve Televizyon Bölümü, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü ile Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğrencilerinin teknik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Stüdyo bünyesinde stüdyo yöneticisi ile teknik personel görev almaktadır. Gelişmiş teknolojiler kullanılarak hazırlanan Sinema ve Televizyon Stüdyosunda tv stüdyosu, reji ve kurgu odası bölümleri yer almaktadır. Bu bölümlerde SONY HXR NX100 ve PANASONIC AG-HPX371 HD/SD video kameralar, GRASS VALLEY EDIUS 7 montaj masaları, SOUNDCRAFT EPM 12 kanallı ses mikseri ve FOR PROMPT V2 prompter sistemi gibi teknik cihaz ve sistemler bulunmaktadır. Burada sağlanan profesyonel ekipmanlar ile öğrenciler, mezun olmadan önce sektörde karşılaşabilecekleri uygulamaları deneyerek öğrenme şansına sahip olabilmekte böylece iş hayatına daha profesyonel bir giriş yapabilmektedirler.
 
Taşkent Konferans Salonu
İstanbul Gelişim Üniversitesi Taşkent Konferans Salonu, Rektörlük Binası -1. katta, okulumuzun çeşitli faaliyetlerine ev sahipliği yapmaktadır. 500m2 fuaye alanına sahip olan Taşken Konferans Salonu, 176 kişilik kapasiteye sahiptir. İçerisinde; 1 projeksiyon, 2 yaka mikrofonu ve ses sistemlerinin bağlı olduğu 4 kolon ve 1 amfiden oluşan teknik ekipmanlar bulunmaktadır.